Sausio 25–29 dienomis mūsų vienuolyne viešėjo Didžiosios Britanijos Basųjų karmeličių vienuolynų asociacijos prezidentė sesuo Shelagh OCD ir pirmoji prezidentės patarėja sesuo Sally OCD.

Seserys pristatė naujausius dokumentus: popiežiaus Pranciškaus apaštališkąją konstituciją „VULTUM DEI QUAERERE“ („Ieškoti Dievo veido“) apie kontempliatyvaus gyvenimo moterų vienuolijas ir šią konstituciją aiškinančią Pašvęstojo gyvenimo kongregacijos parengtą instrukciją kontempliatyviems moterų institutams „COR ORANS“ („Besimeldžianti širdis“). Susitikimuose buvo kalbama apie minėtuose dokumentuose išreikštą Bažnyčios norą, kad visos kontempliatyvios bendruomenės priklausytų federacijoms ar asociacijoms.

Seserys pasakojo apie Didžiosios Britanijos basųjų karmeličių vienuolynus vienijančią Karmelio Dievo Motinos asociaciją, kuriai priklauso 14 basųjų karmeličių vienuolynų Didžiojoje Britanijoje ir neseniai prie šios asociacijos prisijungusi Maltos basųjų karmeličių bendruomenė. Viešnios atsakė į mums rūpimus klausimus, kadangi ir mūsų bendruomenė mąsto jungtis į federaciją.

Džiaugėmės viešnių geranoriškumu ir paprastumu, o jos žavėjosi tikros lietuviškos žiemos grožiu!